Nani

Нани се врати во Спортинг Лисабон

Лисабон, 12. јули 2018 (ИНПРЕС) –Поранешниот португалскиот репрезентативец Нани кариерата ќе ја продолжи во Спортинг од Лисабон.

Нани, кариерата ја започнал во овој клуб, а во 2007 година направи трансфер во Манчестер јунајтед. Во клубот од Лисабон се врати во 2014 година, кога настапуваше како позајмен играч, а во изминатата сезона го носеше дресот на Лацио.

За Лацио одигра 18 натпревари и постигна три гола. (Крај)

извор: Макфакс фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest