benzini-640x360

Од полноќ нови цени на бензинот

Скопје/Охрид, 6. август 2018 (ИНПРЕС) – Од полноќ поскапува Еуросупер БС – 95, цените на останатите горива остануваат непроменети, ваква одлука донесе денес Регулаторната комисија за енергетика.

Еуросупер БС – 95 поскапува за половина денар и полноќ ќе се точи за 71,50 денари.

Малопродажните цени на останатите горива остануваат непроменети. Еуросупер БС – 98 ќе се продава за 73 денари за литар. Екстра лесното масло за домаќинство ќе чини за 51,5 денари за литар, додека Еуродизелот (Д-Е V) за 62,5 денари.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 0,246 ден/кг и ќе чини 33,651 ден/кг. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest