motordziiveljan2018

Охридските моторџии му оддадоа почит на починатиот пријател Крсте Вељан

Охрид, 18. август 2018 (ИНПРЕС) – Членовите на мото клубот „Мото Охрид“ од Охрид, но и бројни други граѓани, вљубеници на моторите, денес му оддадоа почит на трагично починатиот пријател Крсте Вељан.

Image may contain: one or more people, motorcycle, outdoor and nature

Вељан трагично го загуби животот во тешката сообаќајна несреќа што се случи на 23-ти август пред две години, во близина на селото Требеништа.

Image may contain: sky, motorcycle, tree, outdoor and nature

Тие утрово се собраа на Градскиот плоштад, по што возеа во чест на својот пријател. (Крај)

извор: ИнПрес фото: Гоце Мојсоски/Павле Вучетиќ/архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest