zemjotres-640x360

Земјотрес од 3,4 степени во Грција, а почувствуван и во регионот на Охрид

Охрид, 11. септември 2018 (ИНПРЕС) – Земјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва околу 20:00 часот во Грција.

Земјотресот бил почувствуван и во Македонија, особено во охридскиот регион.

Бил на длабочина од 1 километар. Епицентарот бил на 26 километри оддалеченост од Ресен и на 9 километри оддалеченост од Крани. (Крај)

извор: Слободен печат фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest