apelpomos-640x360

Апел за помош: На Катерина Рујковска ѝ се потребни пари за операција на рожницата

Скопје, 14. септември 2019 (ИНПРЕС) – Мојата малолетна ќерка Катерина Рујковска има потреба од итна операција на рожницата, информира таткото на девојчето.

Тој додава дека на 25.10.2018 година има закажано посебен хирушки зафат за пресадување на рожница (шареница) во Специјалната Болница „Свети Вид“ во Белград. За зафатот се потребни 5.000 илјади евра кои како родителите не се во можност да ги обезбедат.

– Затоа Ве молиме да ни помогнете, апелираат од семејството Рујковски.

извор: кукурику.мк фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest