euzatebe

Работилница за можностите за финансирање што ги нуди ЕУ во Охрид

Охрид, 17. септември 2018 (ИНПРЕС) – Денес во Охрид ќе се одржи работилница за можностите за финансирање што ги нуди ЕУ и за начините како да се користат тие.

– Работилницата ќе се одржи во Големата сала на општина Охрид, а сите заинтересирани можат да се пријават на www.euic.mk/eurabotilnici или на бесплатниот телефонски број 0800 88888, информираат организаторите. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest