oliverspasovski-640x360

Министерот Спасовски ќе се обрати на безбедносниот форум „Џорџ Маршал“

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Македонскиот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска ќе учествува на „Џорџ Маршал“ Безбедносниот Форум.

Во рамки на шестата сесија ќе има обраќање на тема „Регионален пристап кон миграцијата – Од хуманитарни до безбедносни закани – Мит или реалност“.

Форумот се одржува во хотелот „Гранит“. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest