fon-der-lajn

Фон дер Лаин: Сакаме заедно да ја градиме Европа со вас

Скопје, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – Сакаме да ја градиме Европа заедно со вас. Убедена сум дека референдумот ќе биде успешен и дека на крајот ќе се движите по вистинскиот пат, изјави германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин на денешната заедничка прес-конференција во македонското Министерство за одбрана со нејзината македонска колешка Радмила Шекеринска.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: Плусинфо

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest