kadetkirakomet

Објавен списокот на младинската женска репрезентација за ЕХФ неделата

Скопје, 23. септември 2018 (ИНПРЕС) – Селекторот на женската младинска репрезентација, г-ѓа Јулијана Дамчевска ги објави списоците на ракометарки за ЕХФ недела во период од 24.09 – 30.09 година.

Поширок список на ракометарки.

Список на повикани ракометарки на прв собир.

Собирот е закажан на ден 24.09.2018 со почеток во 08:00 часот во спортската сала во Автокоманда во Скопје. (Крај)

извор: Ракометна федерација на Македонија фото: РФМ

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest