Crvena-Zvezda-kosharka-tviter

АБА Суперкупот за Црвена ѕвезда

Лакташи, 24. септември 2018 (ИНПРЕС) – Екипата на Црвена ѕвезда е победник на годинашното издание од Суперкупот во регионалната кошаркарска АБА лига.

„Црвено-белите“ синоќа во финалето ја совлада Будуќност со 89:75. Победникот беше решен уште по првите две четвртини кога белграѓани постигнаа 28 и 29, а примија по 16 поени.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: Твитер

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest