Antonio-Konte

„АС“: Конте доаѓа во Реал на местото на Лопетеги

Мадрид, 9. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Реал Мадрид може да направи промена на тренерската позиција и на местото на Хулен Лопетеги, да биде донесен Антони Конте, објави шпански „АС“.

Лопетеги е изложен на силен притисок по поразот од Алавес во саботата (1:0), што му е четврти кикс“ во осум круга во Примера и по само четири месеци во Реал, н аповидок е неговото отпуштање.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest