nurmagomedov-mekgregor

Суспензии за Нурмагомедов и Мекгрегор, рускиот борач ја задржа титулата

Лас Вегас, 10. октомври 2018 (ИНПРЕС) – УФЦ, најмоќната ММА oрганизација, ќе го суспендира рускиот борач Хабиб Нурмагомедов, но и неговиот ривал Ирецот Конор Мекгрегор за инцидентот по нивната меѓусебна борба во неделата.

Нурмагомедов ја одбрани титулата, откако со технички нокаут во четвртата рунда го победи ирскиот борач, но по завршувањето на борбата се случи сериозен инцидент во кој рускиот борач нападна член од тимот на Мекгрегор, а околу рингот физички се пресметаа повеќе лица.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest