ohridseptemvri20183

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 21. степени

Охрид, 12. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 21. степени.

– Од денес се очекува умерено наоблачување на повеќе места во државата. И во наредните денови утрата ќе бидат малку постудени, а дневните температури ќе бидат без позначителни промени, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: ИнПрес

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest