Real-Darushafaka-kosharka-tviter

Реал Мадрид со победа ја започна одбраната на титулата во Евролигата (ВИДЕО)

Мадрид, 12. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Реал Мадрид ја започна одбраната на својата титула во Евролигата со победа над Дарушафака Истанбул со 109:93.

Шпанците покажаа одлична игра и без Лука Дончиќ, на радост на над 8.000 гледачи. Новите засилувања Габриел Дек и Клемен Препелиќ, како и враќањето во игра на Огнен Кузмиќ беше во основата на силната игра на „белите“.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: Твитер

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest