mbape

Мбапе со пенал ја „спасуваше“ Франција од Исланд, Шпанија го „прегази“ Велс (видео)

Кардиф, 12. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Заврши „медениот месец“ за светските шампиони Франција. Моќните „триколори“ со два гола во последните пет минути успеаја да „извлечат“ 2:2 реми против неверојатниот Исланд во Генгам.

Тимот на Дидие Дешам, иако во составот ги имаше сите ѕвезди (Гризман, Погба, Мбапе, Жиру…) со кои доминантно стигнаа до мундијалскиот трофеј во Русија пред неколку месеци, беше шокиран од „викинзите“.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest