Leo-Messi

Барселона му нуди нов договор на Меси

Барселона, 13. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Раководството на Барселона ја разгледува можноста за уште едно продолжување на договорот со својот најдобар играч Лионел Меси.

Според „Ел Мундо Депортиво“ се разгледува опцијата за продолжување на договорот до 2022 или до 2023 година. (Крај)

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest