Alkaser

Алкасер ја убеди Борусија да го купи за 23 милиони евра

Дортмунд, 14. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Пако Алкасер е најпродуктивниот напаѓач во светот од почетокот на сезоната.

Шпанецот кој во финишот на преодниот рок се согласи од Барселона да се пресели во Дортмунд како позајмен играч, постигнува гол на секои 24 минути.

Договор во врска со Алкасер што го постигнале двата клуба предвидува дека Борусија може да го откупи за сума од 23 милиони евра.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest