Italijapobeda

Италија ја прекина серијата од пет натпревари без победа

Хожув, 15. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Фудбалската репрезентација на Италија синоќа ја победи Полска со 1:0 и ја прекина низата од пет натпревари без триумф.

Стрелец на победничкиот гол за „азурите“ беше Бираги во втората минута од судиското надополнување.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest