Jose Murinjo

ФА официјално покрена случај против Мурињо

Лондон, 17. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Англиската Фудбалската асоцијација (ФА) покрена официјална постапка против менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо поради навредливите реплики кои Португалецот ги изрече на адреса на своите критичари по натпреварот со Њукасл пред 10 дена.

Пред овој дуел, кој „црвените ѓаволи“ го добија со 3:2 со гол во последната минута, некои од медиумите на Островот објавија информации дека Мурињо ќе биде отпуштен уште истиот викенд.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest