wizzair1-640x359

„Виз ер“ од 1-ви ноември со нова политика за багаж

Будимпешта, 25. октомври 2018 (ИНПРЕС) – „Виз ер“ по 1-ви ноември воведува нова и транспарентна багажна политика за олеснување на патувањето за патниците и намалување на одложувањата поврзани со багажот за сите летови на компанијата.

Од 1-ви ноември секој патник има право да понесе една бесплатна рачна торба (40x30x20 cm) во кабината, додека оние патници кои купуваат WIZZ Priority ќе имаат можност да носат мал куфер (55x40x23 cm) исто така во кабината. Врз основа на повратните информации од купувачите и менувањето на патните правци, Wizz Air воведе куфер со тежина од 10 килограми за check-in за поудобно патувачко искуство со цени почнувајќи од околу 7 евра.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плус инфо фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest