prevrteno-vozilo-

Сообраќајка кај Пласница, се преврте „Пежо“ со охридски таблички

Охрид, 7. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Автомобил марка „Пежо“ со охридски регистарски таблички се истумбал утринава неколку километри од општина Пласница.

Возилото излетало од патот, се превртело и завршило во околните полиња, јави Фокус.

Полициски екипи вршат увид на самото место, но од МВР се уште нема информација за повредени лица. Се очекуваат подетални инормации во текот на денот. (Крај)

извор: Фокус фото: Фокус

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest