patron_praznik_jasnaristeska_2018

Одбележан патронатот на детската градинка „Јасна Ристеска“

Охрид, 8. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Под мотото „На крилјата на љубовта“, синоќа, во Центарот за култура „Григор Прличев“ беше одбележан патронот на детската градинка „Јасна Ристеска“.

Оваа година се одбележуваат 55 години од постоењето на градинката.

Присутните ги поздрави градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски, честитајќи им го патрониот празник и посакувајќи им успешна работа во иднина.

patron_praznik_jasnaristeska_2018_4003

patron_praznik_jasnaristeska_2018_4005

Настанот беше збогатен со забавна програма подготвена и изведена од вработените и децата од ЈОУГД „Јасна Ристеска“. (Крај)

извор: Општина Охрид фото: Општина Охрид

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest