saso blazes

Изложба на охриѓанецот Сашо Блажес во Скопје

Скопје/Охрид, 5. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Во галеријата „Ко-Ра“ во Скопје, од денес до 23-ти ноември ќе биде поместена изложбата на охридскиот уметник Сашо Блажес насловена како „Чудесниот Рај“.

Изложбата која е прво претставување на авторот пред скопската публика ќе биде отворена вечерва во 19:00 часот.

Содржи дела работени меѓу 2005 и 2013 година. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest