Esperans

Есперанс – шампион на Африка (Видео)

Радес, 10. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Фудбалскиот клуб Есперанс од Тунис ја освој титулата во африканската Лига на шампиони. Есперанс со вкупен резултат 4:3 успеа да победи во дво-мечот со Ал Ахли.

Првиот меч одигра на теренот на Ал Ахли, завршил со резултата 3:1, а во реваншот Есперанс победи 3:0 и ја освои својата трета титула во африканската Лига на шампиони.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest