Panatenaikos

Панатинаикос со пресврт до победа во грчкото дерби во Евролигата (видео)

Атина, 10. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Големото грчко дерби во Евролигата помеѓу Панатинаикос и Олимпијакос ги исполни сите очекувања откако ПАО стигна до победа од 93:80 по неверојатниот пресврт во второто полувреме.

Олимпијакос имаше предност од +7 во првото полувреме, кога Јанис Тим ги „растури“ домаќините, но паузата направи промена во играта на Панатинаикос и третата четвртина домаќините ја добија со 26:14, по што рутински го добија мечот.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest