jokic

НБА: Монструозни парии на Јокиќ од Денвер и Ембид од Филаделфија (Видео)

Бруклин, 10. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Никола Јокиќ и Џоел Ембид, центрите на Денвер и Филалдлефија со монструозни партии ја обележаа изминатата ноќ во НБА лигата.

Бруклин Нетс изненадувачки ги совладаа Денвер Нагетс 112:110, додека Филалделфија, по едно продолжение ги победија Шарлот Хорнетс 133:132.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest