GFK Lihnidos 1

ГФК „Охрид Лихнидос“ денес ќе игра против „Кравари“

Охрид, 11. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Денеска продолжуваат натпреварите во третата фудбалска лига, играчите на ГФК Охрид Лихнидос гостуваат кај екипата на Кравари.

Почетокот на натпреварот е од 13.30 часот.

Врвот на третолигашката табела и натаму резервиран за охридските фудбалери, кои со десет победи и еден нерешен резултат имаат 31 бод.

GFK Lihnidos 4

извор: ОхридПрес фото: ГФК Охрид Лихнидос

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest