Sandro Tonali

Челси во трка по Сандро Тонали, момчето кое доби прекар „новиот Пирло“ (видео)

Лондон, 11. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Челси се во преговори со Бреша за трансфер на вундеркиндот Сандро Тонали, кого на својата „листа“ го имаат и повеќето тимови од Серија А, како Интер, Рома и Наполи.

18-годишниот Тонали иако игра во Серија Б, доби покана од италијанскиот селектор Роберто Манчини и веќе е споредуван со легендарниот Андреа Пирло.

Досега се веруваше дека Јувентус се најблиску до потписот на Тонали, кој вреди околу 20 милиони евра, но и дури тоа да се случи, „зебрите“ би го пратиле тинејџерот на „калење“ во Сасуоло или Болоња.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest