Drogba-Didier

Дрогба негира дека става крај на кариерата

Луисвил , 11. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Напаѓачот Дидие Дрогба, ги негираше информациите дека става крај на неговата кариера.

Четириесет-годишниот поранешен ас на Челзи игра во последниве години за Феникс, кој во вчера загуби со 0:1 во финалето на УСЛ против Луисвил.

Според разни публикации, ова беше последниот натпревар на Дрогба, но тој не се согласува со тоа.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest