lebronsreder

НБА: Забивање за победа на Леброн, Харден броеше до 40 (Видео)

Лос Анџелес, 11. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Леброн Џејмс го реши победникот на дуелот помеѓу ЛА Леjкерс и Атланта Хоукс (107:106). Џејмс, во неколку секунди од трагичар прерасна во херој на „езерџиите“, кои ја забележаа седмата победа во сезоната, четврта на последните пет натпревари.

Против Хоукс, Леброн промаши две слободни фрлања на 19,9 секунди до крајот на мечот, при резултат 105:106. Сепак по скокот во нападот Кузма не погоди, а откако топката среќно стигна до Леброн, тој ја заби во кошот за 107:106. Во последниот напад Трае Јанг не успеа од соло пробив да погоди за победа на Атланта.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest