Zlatan-Ibrahimovic-fudbal

Ибрахимовиќ сака да игра во Милан барем 18 месеци

Милано, 18. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Милан е во потрага по нов централен напаѓач и веќе неколку месеци преговара со Швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ, но главна пречка за враќање на големата ѕвезда на „Сан Сиро“ се несогласувањата околу времетраењето на договорот.

Според медиумите на Апенините, „росонерите“ сакаат да го ангажираат 37-годишниот ветеран само до крајот на сезоната, но Швеѓанецот, кој планира да го напушти Лос Анџелес Галакси откако тимот не успеа да стигне до плејофот, сака минимум 18-месечен договор со Милан.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest