Bokaispajkaj

Илјадници навивачи ја испратија Бока Јуниорс во Мадрид (Фото+Видео)

Мадрид, 5. декември 2018 (ИНПРЕС)Фудбалерите на Бока Јуниорс отпатуваа за Мадрид, кaде в недела, ќе го одиграа финалниот реванш во Копа Либертадорес, против најголемиот ривал, Ривер Плата.

На патот до аеродромот, делегацијата на Бока Јуниорс ја испратиле илјадници навивачи, на начин карактеристичен за Јужна Америка, со огномет и забава на улиците на Буенос Аирес.

Натпреварот помеѓу Ривер Плата и Бока Јуниорс ќе се одигра на стадионот на Реал, во Мадрид, в недела со почеток во 21 часот.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: Epa/Getty

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest