06_12_2018_TEKWONDO_1

Градоначалникот Стојаноски со поддршка за теквондистот Василија Јовчески

Охрид, 6. декември 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски денес оствари средба со младиот теквондист Василија Јовчески. 

Охридскиот спортист неодамна освои трето место на Балканскиот теквондо шампионат кој се одржа во Софија, Бугарија.

Градоначалникот му честиташе за постигнатиот успех и му посака во иднина да нижи уште поголеми успеси и дека може да смета на неговата поддршка. (Крај)

извор: Општина Охрид фото: Општина Охрид

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest