Mandzikic

Манџукиќ ги „реши“ Интер и го однесе Јуве на +14 (видео)

Торино, 8. декември 2018 (ИНПРЕС)Еден гол беше доволен да се реши „Дерби д’Италија“ и да го „крене“ Јувентус уште поблиску до осма титула во низа во Серија А, откако Марио Манџукиќ во 66. минута во Торино го постигна победничкиот гол за 1:0 триумф на Јуве над Интер.

„Нераѕурите“ остануваат без победа на гости кај Јуве од сега веќе далечната 2012 година и уште позагрижувачки на третото место на табелата со 14 поени помалку од „бјанконерите“.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest