Bertans

Голден Стејт го реши Милвоки, Оклахома со минимален пораз кај Чикаго, загубија и „Езерџиите“ на Леброн

Сан Антонио, 8. декември 2018 (ИНПРЕС)Голден Стејт со одлична игра ја продолжи серијата победи на гости кај Милвоки. Славеше со 95-105. Голден Стејт шутна дури 46 тројки, од кои погоди 19. Кари и Томпсон постигнаа по 20 поени.

Расел Вестбрук имаше нов трипл дабл учинок, но сепак тимот на Оклахома загуби минимално со 114-112 од Чикаго. Вестбрук на своето конто имаше 24 поени, 17 скокови и 13 асистенции, а кај победичкиот тим Лавајн постигна 25 поени.

Лејкерс на крајот прокоцкаа победа против Сан Антонио. „Езерџиите“ играа одлично три летвртини, но во последниот период потклекна за конечни 133-120 за Сан Антонио.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest