Milan

Милан нуди 8 милиони евра за Фабрегас

Милано, 9. декември 2018 (ИНПРЕС)Раководството на Милан направило понуда во вредност од осум милиони евра за полудефанзивецот на Челзи, Францеск Фабрегас, со цел да го купи уште во јануари.

Во последните денови, агентите на 30-годишниот фудбалер напорно преговараат со „росонерите“. Италијанците првично планираа да го привлечат ветеранот без пари, бидејќи неговиот договор со Челзи истекува следното лето.

Долгорочните повреди на Џакомо Бонавентура и Лукас Билија ги променија намерите на Италијанците и тие имаат интерес зделката да се случи уште по Нова година.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest