venger

Венгер награден од Здружението на тренерите од Премиер лигата

Лондон, 9. декември 2018 (ИНПРЕС)Здружението на тренерите од Премиер лигата, на Арсен Венгер, му додели награда за посебен придонес во фудбалот. Венгер, со Арсенал три пат бил шампион на Англија и седум пати го освоил Лига купот, а летово по 22 години замина од клубот.

Наградата на францускиот тренер му била доделена, во четвртокот, на Вембли, за време на традиционалната вечера што ја организира Здружението на тренерите.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest