crkvaopsta-640x360

Промоција на книгата „Дебарско-кичевска епархија (1967-2017)“

Охрид, 11. декември 2018 (ИНПРЕС) – Во недела во 11:00 часот, во катедралната црква „Св. Софија“ во Охрид ќе се одржи промоција на книгата „Дебарско-кичевска епархија (1967-2017)“.

Промотори на делото ќе бидат академик Таки Фити, претседател на МАНУ и епископот хераклејски г. Климент. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest