cokolada-germanijaaaaa

Чоколада се излеа на улица во Германија

Верл, 12. декември 2018 (ИНПРЕС) – Пожарникарите во градот Верл во западна Германија одговориле на необичниот итен случај, откако се преполната цистерна на локалната фирма која произведува течна чоколада, а чоколадната маса се излеала на улица.

Пожарникарите морале околу два часа да ја затворат улицата за сообраќај, а чоколадата – растечена по површина од околу 10 квадратни метри, со лопати ја собрале на куп, кој на крајот го собрала компанијата задолжена за хигиената во градот.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плус инфо фото: Твитер

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest