Teodosic

НБА: Тео уште има магија во рацете (Видео)

Лос Анџелес, 12. декември 2018 (ИНПРЕС)Србите во редовите на ЛА Клиперс, Милош Теодосиќ и Бобан Марјановиќ, беа во центарот на вниманието, во поразот на нивниот тим од Торонто Репторс 99:123.

Марјановиќ бидејќи беше најефикасен кај ЛА Клиперс, а Теодосиќ со трите асистенции ги воодушеви Американците, покажувајќи дека се уште има магија во неговите раце, иако ретко добива шанса од тренерот Док Риверс.

„Милош Теодосиќ и неговата клиника на асистенции“, пишува на официјалниот „Твитер“ профил на НБА лигата.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest