centargrip

ЦЈЗ: Пристигнува грипот, заштитете се

Охрид, 9. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Од охридскиот Центар за јавно здравје со препораки за заштита од грипот во текот на зимските месеци.

– Зимските месеци се период кога вирусот на грип зема силен замав. За да го надмудрите и избегнете овој непријател на вашето здравје, дознајте ги фактите за грипот и следетете ги препораките и советите, порачуваат од Центарот за јавно здравје од Охрид.

Image may contain: text

Телефоните на Центарот се 046/231-030 и 078/488-255, секој работен ден, од 08:00 до 13:00 часот. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest