StojanceMkrakomet

Ракометарите на мегдан со Шпанија

Минхен, 16. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Ракометната репрезентација на Македонија, вечерва, ќе игра против Шпанија, во претпоследното коло во Б-групата, на Светското првенство.

Овој и утрешниот дуел со Исланд ќе го даде одговорот на прашањето дали Македонија ќе ги продолжи натпреварите во втората фаза.

Шпанија заедно со Хрватска досега имаат по три победи и ја предводат табелата во Б-групата, додека Македонија по стартните две победи над Јапонија и Бахреин забележа пораз од Хрватска.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest