putin-vucic

Од „духовите“ на Путин, можете да купите и зеленчук, а да не сте ни свесни

Белград, 17. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска е во официјална посета на Србија.

Со него ќе бидат и 30 најблиски членови на обезбедувањето, а ќе го чуваат и повеќе од 5.000 српски полицајци.

Специјалците од ФСО делуваат во најстрога тајност, пренесува „pink.rs“. Тие често биле нарекувани духови, а медиумите изнеле разни прескажувања за нив, вклучувајќи и тоа дека во своите редови имаат двајца двојници на Путин. Интересно е и тоа што за тие луѓе никогаш не би ни знаеле со што се занимаваат, би можеле да бидат и трговци, продавачи на зеленчук.

Според медиумот, ниту семејствата на луѓето кои се грижат за Путин не знаат што тие работат. Некои од нив оделе порано во земјата која треба да ја посети Путин, за да го испитаат теренот.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плус инфо фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest