Кривична за охриѓанец кај кого била пронајдена марихуана

Охрид, 6. февруари 2019 (ИНПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 48-годишниот Е.Д. од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“.

– На 17-ти април минатата година во Охрид, полициски службеници извршил претрес во деловен одбјект на улица „Цар Самоил“, сопственост на пријавениот и во домот на пријавениот на булевар „Туристичка“, при што пронашле и одзеле марихуана, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest