06_02_2019_GR_GJORCE_1

Градоначалниците на Охрид и Ѓорче Петров остварија средба, ќе се продлабочува соработката

Охрид, 7. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Вршителот на должност градоначалник на Охрид Константин Георгиески оствари средба со градоначалникот на општина Ѓорче Петров Александар Наумоски.

– На средбата беа разменети мислења и искуства од работата на локалните самоуправи, а се разговараше и за воспоставување поблиска соработка меѓу двете општини, информираат од општина Охрид. (Крај)

извор: Општина Охрид фото: Општина Охрид

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest