policijaopsta

Лице од Албанија без лични документи приведено во Полициската станица во Охрид

Охрид, 7. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Синоќа, околу 21:00 часот во Полициската станица во Охрид, бил приведен 55-годишниот А.Х. од Република Албанија, поради сторен прекршок по член 4 и 6 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

– Тој не поседувал документи за утврдување идентитет и бил задржан во охридската полициска станица за понатамошна постапка, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest