marihuana

Две вреќи марихуана пронајдени кај ГП „Свети Наум“

Охрид, 7. февруари 2019 (ИНПРЕС) – На 4-ти овој месец, во 14:30 часот во близина на Граничниот премин „Свети Наум“, при преглед на терен на место викано „Колиби“, полициски службеници пронашле две вреќи во кои имало марихуана.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид, а марихуаната била предадена на вештачење.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest