crkvaopsta-640x360

Ограбена црквата „Св. Недела“ во струшкото село Драслајца

Струга, 8. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Во текот на вчерашнито ден, во Полициската станица во Струга било пријавено дека во периодот од 15:00 до 17:00 часот, во црквата „Св. Недела“ во струшкото село Драслајца, непознат сторител извршил кражба при што одзел пари.

– Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest