markorojs

Ројс нема да игра против Тотенхем

Дортмунд, 11. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Марко Ројс ќе го пропушти првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите,Борусија Дортмунд, в среда, ќе гостуваат кај Тотенхем во Лондон.

Капитенот на „милионерите“ се повреди минатата среда во Купот на Германија против Вердер. Ројс дуелот го заврши по првото полувреме, а поради повредата не настапи во првенствениот меч против Хофенхајм.

„Наскоро ќе решиме, но не очекувам да се случи некое чудо до среда“, рекол спортскиот директор на Дорусија, Михаел Цорк.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest