soobrakajka1

Сообраќајка кај Waikiki, повредени нема

Охрид, 11. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Помала сообраќајка се случи претпладнево нешто пред 11:00 часот на улица „Македонски просветители“, кај Waikiki.

Во незгодата учествуваа патничко моторно возило марка „пежо“ и помал моторцикл.  Во сообраќајката нема повредени, причинета е само помала материјална штета. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest